חיפוש: 
מוקד שרות לקוחות 1-700-700-637
 
לשמוע כמו שתמיד חלמת

SONATA ti100

שתל שבלול SONATA ti 100

 

שתל ה-SONATA של MED-EL מיוצר בשיטות הנמצאות בחזית הקידמה הטכנולוגית. פיתוח שתל ה-SONATA מאפשר למושתלים נגישות לשיטות העיבוד המתקדמות והמהירות ביותר ולשמיעה חדה ובהירה יותר. שתל ה-SONATA מתאפיין ברכיבים חדשניים התורמים לאמינותו הגבוהה.

 

שבב מרכזי ASIC:

כל מרכיבי ה-SONATA מאורגנים בשבב ייחודי אחד הנקרא:

ASIC- Application Specific Integrated Circuit

עובדה זו מאפשרת עיבוד כמות אינפורמציה רבה יותר תוך שמירה על כמות זרם מעטה יחסית. לשתל ה-SONATA  מקורות זרם בלתי תלויים זה בזה וזאת על מנת לאפשר מתן גירוי מדויק ביותר בקצבי גרייה גבוהים במיוחד לכל אורך השבלול. מחקרים מעידים על כך, שמהירות העיבוד האופטימלית של השתל, מאפשרת לסיבי עצב השמיעה להתגייס באופן הדומה לסיבי עצב תקין.

 

 מארז (Housing Design):

המארז החיצוני של השתל בנוי מטיטניום ומסיליקון גמיש ומאפשר התאמה מירבית לצורת הגולגולת. גודלו של שתל ה-SONATA קטן במיוחד ועוביו דק (2 מ"מ בלבד). העיצוב המיוחד מאפשר חתך עדין והתאמה לצורת הגולגולת ומתאים לתינוקות, לילדים וכמובן גם למבוגרים.  

 

אלקטרודות ( Electrode Arrays):

האלקטרודה הסטנדרטית הינה דקה וארוכה ומאפשרת החדרה חלקה שאינה פוגעת (אטראומטית) בשבלול ושומרת על המרכיבים העדינים שבו. על גבי האלקטרודה 12 זוגות של מגעים לכיסוי אופטימלי של השבלול. מערך האלקטרודות של שתל ה-SONATA מגוון ביותר: החל מאלקטרודה סטנדרטית המסוגלת להגיע לעומק האופטימלי של השבלול ולגרות גם את האזורים המרוחקים ביותר, להם תפקיד חשוב בעיבוד הנגנת הדיבור ועיבוד מוסיקה. כמו כן קיימים סוגי אלקטרודות נוספים ומגוונים ובאורכים שונים למצבים מבניים מיוחדים בשבלול. אלקטרודת הייחוס נמצאת על גבי השתל עצמו.

 

זיהוי ובטיחות (IRIS):

מערכת ה- IRIS) Individual Recognition of the Implant System) הנמצאת בשתל מאפשרת זיהוי ודאי ובלעדי של המעבד המתאים עבור שתל מסוים. תכונה זו מונעת את הפעלת השתל ידי מעבד שאינו מותאם לו. אפיון זה הינו חיוני בכיתה בה ילדים נוספים מרכיבים מערכת שתל, בקרב משפחות עם מספר שתלים ואצל מושתלים דו צדדית.

 

אחריות ושירות:

שיתוף הפעולה בין חברת MED-EL לבין מדטכניקה אורתופון בע"מ, הנציגה בישראל, הביא להקמת מערך השירות המתקדם והיעיל ביותר בארץ. במסגרת השירות ניתנת אחריות מורחבת כנגד אובדן ונזק מוחלט של מעבד הדיבור בתנאים מיוחדים.  

 

זמן שימוש:

על אף התכונות המתקדמות והחדשניות של שתל ה-SONATA, צריכת הזרם נשארת נמוכה מאד ומאפשרת למעלה מחמישים שעות פעילות רצופות (5-3 ימי שימוש).

 

 MRI:

שתל ה-SONATA בטוח בבדיקות MRI ללא הוצאת המגנט עד 1.5 טסלות.

 

שיטות עיבוד מתקדמות:

שתל ה-SONATA והמעבד החדשני OPUS-2 תומכים בשיטות העיבוד המתקדמות ביותר לתפיסת דיבור במצבי רקע שונים ותפיסת מוסיקה והנגנה.  FINE HEARING ו- INTELLIGENT PARALLEL  STIMULATION שידרוגים למעבדי OPUS-2, החלו להתבצע בימים אלו בכל בתי החולים, למושתלים בשתלים מסוג PULSAR ו-SONATA.   

 

בדיקות אוביקטיביות:

שתל ה-SONATA מאפשר ביצוע בדיקות אובייקטיביות במהלך הניתוח או לאחריו: טלמטריה, ESRT , ART , EABR .

 

יתרונות:

לשתל ה-SONATA שורה ארוכה של יתרונות:

  • מבנה אלקטרוני ייחודי לביצוע אופטימלי .
  • גודל פיזי ומבנה מיוחד להתאמה אופטימלית למבנה השבלול והגולגולת .
  • תמיכה בשיטות העיבוד המתקדמות ביותר .
  • מבחר האלקטרודות המגוון ביותר, לכיסוי השבלול כולו ולמצבים מיוחדים .
  • תכונת זיהוי המערכת לבטיחות המשתמש IRIS .
  • צריכת זרם מועטה.
  • סוללות רגילות ונטענות המספיקות לזמן שימוש ארוך.
  • בדיקות פנימיות של השתל.
  • מדידות אובייקטיביות בזמן הניתוח ולאחריו.
  • אפשרות לביצוע הדמיית MRI ללא הוצאת מגנט.