חיפוש: 
מוקד שרות לקוחות 1-700-700-637
 
לשמוע כמו שתמיד חלמת

BestSound Technology for professionals

BestSound Technology for professionals

מחלקת המחקר והפיתוח של SIEMENS יוצרת מימד חדש בתחום מכשירי השמיעה.


 

 

פלטפורמת ה-BST כוללת בתוכה מספר מנגנונים וטכנולוגיות חדישות ביותר, המשפרים באופן משמעותי את איכות הקול והתועלת המתקבלת מהמכשירים הן מבחינת מובנות הדיבור והן מבחינת נוחות השימוש. פלטפורמת ה-BST מהווה חותמת של איכות וממתגת את מכשירי השמיעה של SIEMENS  ו-REXTON כמובילים בתחום. פלטפורמת ה-BST פועלת על הרבדים השונים של מכשירי השמיעה והיא תמשיך ותתפתח גם בעתיד.

 

בין הטכנולוגיות שפותחו במיוחד עבור ה-BST ניתן למצוא :

  • מנגנון ה-FeedbackStopper  היעיל ביותר בעולם- פלטפורמת ה-BST  משפרת באופן דרמטי את נוחות השימוש במכשירי שמיעה ע"י נטרול צפצופים מביכים גם בתנאים מאתגרים כגון: לעיסה, חבישת כובע או מטפחת, חיבוק ועוד. מנגנון ה- FeedbackStopper החדש לנטרול צפצופים (פידבק) פועל בעזרת הטכנולוגיה הייחודית Acoustic Fingerprint Technology שפותחה על ידי SIEMENS ונרשמה כפטנט. טכנולוגיה זו מאפשרת אבחנה מדויקת ביותר בין צפצופים ובין קולות הסביבה. אבחנה זו מבוצעת ע"י "סימון" הצלילים המוגברים ע"י המכשיר. בעזרת הטכנולוגיה הייחודית הזו, מנגנון ה- FeedbackStopper מזהה ומונע הופעת צפצופים עוד לפני היווצרותם. מחקרים שנעשו הראו כי מנגנון ה- FeedbackStopper מאפשר מתן עוצמה גדולה יותר ללא הופעה של פידבק.

מחקר שבוצע באוניברסיטת Vanderbilt שבארה"ב ע"י Todd Ricketts, התמקד בהשוואת האפקטיביות של מנגנוני הפחתת פידבק במכשירי שמיעה של שש החברות הגדולות בתחום. במכשיר השמיעה Siemens Pure 701 התקבלה התוצאה הגבוהה ביותר של תוספת עוצמה יציבה ללא פידבק (13-14.5dB) בהשוואה למכשירי השמיעה האחרים. תוצאה זו מרחיבה את טווח ההתאמה האפשרי בעוד כ- 15-20dB.  ממצאים אלו חשובים במיוחד מכיוון שהפחתת פידבק יעילה משפיעה באופן משמעותי על רמת ההגברה האפשרית וכתוצאה מכך מגדילה את התועלת המופקת ממכשירי השמיעה ואת שביעות הרצון של המשתמש.    

 

  • טכנולוגיית ה-SpeechFocus מבטיחה הבנת דיבור אופטימלית מכל כיוון- טכנולוגיית ה-SpeechFocus משדרגת את פעולת מערכת המיקרופונים הכיוונית לרמה מרשימה שטרם הכרנו. מערכת המיקרופונים הכיוונית הוכחה כיעילה במיוחד לשיפור מובנות הדיבור בסביבות האזנה מאתגרות. בדרך כלל, ההנחה היא כי קולות הדיבור החשובים מגיעים מלפנים, אך בחיי היומיום יתכן שנרצה להאזין דווקא לקולות דיבור המגיעים מאחור או מהצדדים, למשל, בעת נהיגה באוטו והאזנה לנוסעים היושבים מאחור. מערכת המיקרופונים החדשה, הפועלת בעזרת טכנולוגיית ה-SpeechFocus, מצליחה להתגבר על מגבלה זו, ועל ידי ניתוח רציף של הכיוון ממנו מגיע הדיבור, מבטיחה הבנת דיבור אופטימלית מכל כיוון גם כאשר קולות הדיבור מגיעים מאחור.

מחקרים קליניים שבדקו את יעילותה של טכנולוגיית ה-SpeechFocus במכשירי השמיעה מדגם Siemens Pure 701 בוצעו באוניברסיטת איווה ובאוניברסיטת צפון קולורדו שבארה"ב. תוצאות המחקרים הראו כי פעולת טכנולוגיית ה-SpeechFocus הייתה יעילה מפעולתם של מיקרופונים סביבתיים ומיקרופונים כיווניים אדפטיביים קדמיים. הבנת הדיבור המגיע מאחור השתפרה באופן משמעותי בעזרת טכנולוגיית ה-SpeechFocus והעלתה את שביעות הרצון מהשימוש במכשירי השמיעה.

 

  • טכנולוגיית ה-SoundLearning 2.0 הינה לב ליבו של הדור השלישי של מכשירי השמיעה הלומדים - לפני מספר שנים הצליח צוות המחקר והפיתוח של SIEMENS  לייצר את מכשירי השמיעה הלומדים הראשונים. המצאה ייחודית זו אפשרה, בפעם הראשונה, להגיע להתאמה אישית ודינמית של מכשירי השמיעה. בעזרת פעולה פשוטה ביותר של שינוי ווסת העוצמה הצליח כל משתמש ללמד את מכשירי השמיעה שלו מה היא העוצמה בה הוא אוהב להאזין. היוםSIEMENS  גאה להציג את הדור השלישי של מכשירי השמיעה הלומדים הפועלים בעזרת טכנולוגיית ה- SoundLearning 2.0. הפעולה הנדרשת מהמשתמש נותרה פשוטה כשהייתה – שינוי ווסת העוצמה בהתאם לסיטואציה בה הוא נמצא. אך רמת הלמידה של המכשירים התקדמה לאין שיעור וכיום המכשירים לומדים בדיוק איך המשתמש אוהב לשמוע את קולות הדיבור את רעשי הסביבה וכיצד הוא מעדיף לשמוע מוזיקה. העדפות המשתמש נשמרות ומיושמות באופן אוטומטי וכך כל צליל נשמע באופן מיטבי ונוח.

מחקר שבוצע באוניברסיטת Giessen שבגרמניה בחן את פעולת ה- SoundLearning 2.0 במכשיר השמיעה מדגם Siemens Pure 701. תוצאות המחקר הראו שיפור של 20% בהבנת הדיבור לאחר שבועיים של שימוש במכשירים. כמו כן הנבדקים דווחו על שביעות רצון גדולה יותר מתחושת העוצמה של הדיבור המוגבר ומאיכות הצליל בסביבות האזנה רועשות.

 

להפעלת הסרטון אנא לחצו

 

לצפייה בקומפנדיום באנגלית אנא לחצו

 

החותמת הייחודית של ה-BST ממקמת את מכשירי השמיעה של SIEMENS בפסגת הפתרונות הטכנולוגיים המוצעים לאנשים בעלי לקות בשמיעה.