חיפוש: 
מוקד שרות לקוחות 1-700-700-637
 
לשמוע כמו שתמיד חלמת

 

שתל שמיעה VSB - שמיעה מעולם אחר

 

שתל השמיעה ויברנט סאונדברידג' מורכב משני חלקים: חיצוני ופנימי. החלק החיצוני הוא מעבד צלילים הנצמד אל הראש במגנט, ומוסתר מתחת לשיער ונקרא AMADE. החלק הפנימי הוא שתל המרעיד ומרטיט את עצמות השמיעה שבאוזן התיכונה או את החלון העגול שבשבלול בהתאם למצבו השמיעתי של המטופל ובהתאם למצבה של האוזן.  רטט זה גורם להולכת צלילים אל האוזן הפנימית ומשם אל המוח, המפענח את הצלילים. ניתן להגביר את עוצמת הרטט ולהתאים אותו כך שיפצה על ירידות שמיעה מסוגים שונים, ברמות שונות. בניגוד למכשיר שמיעה שמגביר צלילים, שתל השמיעה Vibrant Sound Bridge ממיר צלילים לרטט מכני (ויברציה). אנרגיה מכנית זאת מעוררת את מבני האוזן התיכונה ישירות, ליצירת תחושת שמיעה צלולה וברורה, בעיקר בתדרים הגבוהים.  

 

המעבד מגיע במספר צבעים, להתאמה אידאלית לצבע השיער. שלא כמו במכשיר שמיעה, אין אף חלק שנכנס אל האוזן עצמה. האפרכסת ותעלת האוזן החיצונית נשארות חופשיות ומשוחררות מכל אטימה, ללא תחושות גירוד, לחץ, או צפצופים לא נעימים. בגלל העיצוב המיוחד של המערכת, ניתן להשתמש בשתל לאורך כל היום בנוחות, וליהנות משמיעה איכותית, בהתאם לסגנון החיים האישי, ללא הפרעות.  

 

כיצד פועל שתל השמיעה VSB?  

 

השתל מגרה ישירות את מבני האוזן התיכונה בצורה דומה מאוד לצליל הטבעי המגרה אותם דרך תעלת האוזן החיצונית. "הולכה ישירה" זו של הגירוי מאפשרת איכות צליל מצוינת, ללא סתימת תעלת האוזן המיקרופון שבמעבד הדיבור קולט את הצלילים. מעבד הדיבור מוצמד אל הראש ע"י משיכה מגנטית למגנט שבחלק המושתל.

  1. מעבד הדיבור ממיר את הצלילים לאותות חשמליים.
  2. אותות אלה מועברים מבעד לעור אל השתל. השתל מורכב מסליל המגנט, וממוליך.
  3. המוליך מעביר את האותות הלאה, אל ה- Floating Mass Transducer (FMT) (מסת מַתְמֵר תלוי). המַתְמֵר הוא המרכיב העיקרי במערכת שגודלו פחות מגרגר אורז ומשקלו כ-28 מיליגרם.
  4. המַתְמֵר ממיר את האות לרטט מכני (ויברציה) שמניע את מבנה האוזן התיכונה (שרשרת עצמות השמע) וגורם לו לרטוט.
  5. רטט זה גורם להולכת צליל אל האוזן הפנימית ומשם אל המוח, המפענח את הצלילים. ע"י הגירוי הישיר, שתל השמיעה מאפשר שמיעה איכותית והבנת דיבור טובה, במיוחד בסביבה רועשת.

 

אנשים שעברו השתלה מתארים את איכות הצליל כטבעית יותר מאשר במכשירי שמיעה, במיוחד כשמדובר בשמיעת הדיבור העצמי. הם מדווחים כי ניתן לשמוע צלילים חלשים בטונים הגבוהים, כמו קולות ילדים ושירת ציפורים. הגברה איכותית של הטונים הגבוהים משפרת גם את ההנאה מהקשבה למוזיקה, ומנגינה.  

 

אם אינך סובל/ת מהכנסה של גוף זר לתעלת האוזן, או אם את/ה סובל/ת כשאת/ה נאלץ/ת לאטום את תעלת האוזן שלך, תוכל/י ליהנות מאוד משתל השמיעה Vibrant Sound Bridge. מוזיקאים וזמרים המעוניינים לשמוע הרמוניות ללא העיוות הנוצר מאפקט אטימת האוזן, והמסתמכים על תפיסה טובה של הטונים הגבוהים, יוכלו להפיק תועלת מרובה מהגירוי הישיר של שתל.