חיפוש: 
מוקד שרות לקוחות 1-700-700-637
 
לשמוע כמו שתמיד חלמת
נשים בדרך כלל שומעות טוב יותר מגברים
מחקרים קבעו

יום האישה הבינלאומי 8 במרץ 2015
 
 
מילים, מילים, מילים: נשים שומעות טוב יותר מגברים. יתכן שזו הסיבה שהן גם מדברות יותר
 
 

ההבדלים בין נשים לגברים מוכרים וידועים לכולנו אך האם ידעתם כי גם בשמיעה נשים נבדלות מגברים?

 
מחקרים מדעיים מוכיחים כי נשים שומעות טוב יותר מגברים. שמיעתם של גברים מדרדרת פי שניים מהר יותר משל נשים. בד"כ סף השמיעה של נשים עד גיל 50 טוב יותר בתדרים גבוהים-בינוניים (1000 הרץ) ובקולות דיבור. מומחים שונים טוענים כי שמיעתן הטובה יותר של הנשים יכולה להסביר מדוע כישורי ההאזנה והלמידה שלהן שונים ומדוע הן נחשבות אמניות בתחום השיחה והדיבור.
 
לקראת יום האישה הבינלאומי החל ב-8 במרץ 2015, קבוצת AMPLIFON הבינלאומית, אליה מדטכניקה אורתופון משתייכת, הפיקה סרטון אנימציה המצביע על הבדלים אלה באופן משעשע ומעלה את המודעות לנושא.
להגדלה
 
פרופ' אלסנדרו מרטיני, מומחה א.א.ג ומנתח ראש צוואר מאוניברסיטת פדובה באיטליה מסביר, כבר ב-1994 פורסם מחקר אמריקאי מקיף שהראה לראשונה כי לנשים שמיעה טובה יותר. ממצא זה אושש לאחרונה ע"י מחקר שנערך במחוז ונטו באיטליה. הממצאים מצביעים על כך שסף השמיעה אצל נשים, עד גיל 50, הוא טוב יותר סביב תדר 1000 הרץ ובתדרי הדיבור באופן כללי. מעל גיל 50 ההבדלים הללו בין נשים לגברים מצטמצמים.
 
עוד מוסיף פרופ' מרטיני, כי הסיבה שלנשים שמיעה טובה יותר נובעת בחלקה מההשפעה המגנה שיש לפעילות ההורמונאלית הנשית בין הגילאים 30-50 וכן לכך שגברים חשופים יותר לרעש במקומות העבודה ובפעילות הפנאי שלהם. כבר בילדות נוטים בנים למשחקים רועשים יותר מאשר בנות וכמבוגרים חשופים יותר לרעשים מזיקים בעבודה, בשירות הצבאי ואף בפעילות הפנאי (אירועי ספורט רועשים או תחביבים הכוללים ירי והפעלת כלי עבודה רועשים).
 
לסרטון
 
כיום, כ- 590 מיליון אנשים ברחבי העולם וכמיליון ישראלים הם בעלי ירידה בשמיעה. על פי ההערכות המומחים, עד שנת 2050 יותר ממיליארד איש ברחבי העולם יהיו בעלי ירידה בשמיעה המתבטאת בין השאר בירידה בתפיסת הקולות והצלילים ובקשיים בהבנת הדיבור, בעיקר של קולות דיבור חלשים ובסביבות רועשות. ירידה בשמיעה נפוצה יותר בקרב מבוגרים בשל הזדקנות מערכת השמיעה ולמעשה כ- 40% מקרב בני 60-69 הם בעלי ירידה משמעותית בשמיעה ואחוז זה עולה ל- 90% אחרי גיל 80.
 
 
 
ההבדלים העיקריים בשמיעה בין נשים וגברים:
  1. נשים שומעות טוב יותר מגברים בתדרים גבוהים, בעיקר סביב תדר 1000 הרץ ותדרי הדיבור באופן כללי.
  2. מומחים טוענים ששמיעתן הטובה יותר של נשים אף מסבירה מדוע לנשים כישורי האזנה ולמידה שונים.
  3. השמיעה אצל גברים מדרדרת פי שניים מהר יותר מאשר אצל נשים.
  4. סף השמיעה אצל גברים מתחיל לרדת בסביבות גיל 30, תופעה אשר לרוב מתרחשת אצל נשים הרבה יותר מאוחר.
  5. ההבדלים בשמיעה בין גברים לנשים מצטמצמים עם העלייה בגיל, אך נשים נהנות מהאפקט המגן של פעילות ההורמונים הנשיים בגילאים 30-50.
 
לפרטים נוספים , ליצירת קשר ולתיאום פגישת ייעוץ    
 
 1-700-700-637
 

 
  
 

מכשירי שמיעה מהווים פתרון לחלק נכבד של בעיות השמיעה בעולם המודרני. כניסתם של מערכות שמע משוכללות ומעגלים חשמליים מורכבים מאפשרות מתן תשובה הולמת למרבית הירידות בשמיעה. לאור מחקרים ושנות ניסיון רבות אנו מאמינים במתן הגברה דו צדדית.
תפקידה של מערכת השתל היא בעצם לחקות באופן פיזיולוגי אחר פעילות האוזן האנושית. מערכת השתל מאפשרת לאנשים הסובלים מירידה משמעותית בשמיעה (ליקוי שמיעה עמוק) ליהנות מצליל עשיר ומלא.
הודות לשיטת העיבוד החדשנית והמהירה (עד 50,700 אותות לשנייה) ניתן לראשונה לשדר רמזי תדר וזמן, ולשפר תפישת דיבור על רקע רעש. יתרה מכך, בזכות טכנולוגיות חדשניות אלה ההנאה משמיעת מוזיקה מועצמת.
 

מדטכניקה אורתופון הינה היבואן הבלעדי של שתי החברות המובילות בעולם בכל הקשור לציוד אודיומטרי. מכשירי הבדיקה וההערכה האלו משמשים כציוד סטנדרטי בכל בתי החולים ומרפאות קופות החולים ברחבי הארץ.

אנו חשופים פעמים רבות במהלך היום למצבים בהם קיים רעש סביבתי רב  בכיתות הלימוד בבית הספר, באוניברסיטה, במסעדות, בקניון, בעבודה ואפילו במהלך אירוח בבית. במצבים אלה מכשירי שמיעה אינם מספיקים ונדרשת תוספת של אביזרי עזר לשמיעה. הפתרון היחיד המספק הבנת הדיבור טובה במצבי רעש רקע הינו אביזר המעביר את קולו של הדובר ישירות לאוזנו של השומע ובכך מנטרל את השפעת המרחק והרעש הסביבתי.

חוקרים בתחום האודיולוגיה מעריכים כי 17% מאוכלוסיית העולם שומעים צלילים אשר אינם קיימים במציאות. אנשים אלו סובלים ממצב הנקרא  טיניטוס, או טינטון (צילצולים או ציפצופים באוזניים, רעש בראש שמקורו פנימי). טיניטוס כרוני מתחיל בצליל טורדני וחזרתי באוזן, שמקורו עשוי לנבוע ממגוון גורמים.
אביזרי עזר לשמיעה נועדו להגביר את מקור הקול ולהתאים את עוצמתו לאדם לקוי שמיעה. הם מאפשרים למשתמש לקלוט צלילי סביבה משמעותיים כמו פעמון הדלת או צלצול הטלפון, להאזין לטלוויזיה ולשוחח בטלפון. ניתן להשתמש באביזרי העזר באופן עצמאי או כתוספת למכשירי השמיעה.