חיפוש: 
מוקד שרות לקוחות 1-700-700-637
 
לשמוע כמו שתמיד חלמת

בדיקות אודיולוגיות נוספות

מהי טימפנומטריה (TYMPANOMETRY) ? 

טימפנומטריה הינה בדיקה אובייקטיבית, המבוצעת על ידי קלינאי/ת תקשורת מוסמכת, הבוחנת את תקינות/אי תקינות האוזן התיכונה (תנועתיות ואלסטיות עור התוף ועצמות השמע) על ידי יצירת לחץ משתנה בתוך תעלת השמע הגורמת לתנודות עור התוף והזזת שרשרת עצמות השמיעה. על פי יכולת התנודתיות, המופקת על ידי הלחץ המשתנה, ניתן לבצע הערכה לתקינות עור התוף ועצמות השמע. היעדר תנודתיות יכולה להצביע על בעיה באוזן התיכונה כגון: חסימה של תעלת השמע, נוזלים בחלל האוזן התיכונה, דלקות על פני עור התוף, נקב בעור התוף ועוד.

 

טימפנומטריה אינה מהווה תחליף לבדיקת השמיעה אלא מהווה אחת הבדיקות המשלימות לביצוע הערכה שמיעתית מקיפה. בדיקה חשובה זו, לא דורשת מהפציינט שיתוף פעולה. הבדיקה  קלה לביצוע, מהירה ולא כואבת ומתאימה לכל שכבות הגיל. 

 

 


מהו רפלקס אקוסטי ( ACOUSTIC REFLEX) ?

רפלקס אקוסטי הינו תגובה בלתי רצונית של שרירי האוזן התיכונה (רפלקס). כאשר קיים גירוי אקוסטי בעוצמה חזקה, שרירי עצמות השמע מתכווצים וגורמים להפחתת האנרגיה התנודתית המועברת מהאוזן החיצונית אל תוך האוזן הפנימית (שבלול). בכך, האוזן מגנה מפני גירויים אקוסטיים חזקים, צורמים ומזיקים.

הבדיקה מבוצעת על ידי מכשיר הטימפנומטריה ומטרתה להביא לתגובת רפלקס. על פי הממצאים המתקבלים וביחס לבדיקת השמיעה, ניתן לבצע אבחנה למחלות האוזן השונות. כאשר מערכת השמע מגיבה ברפלקס לצלילים בעוצמות נמוכות, ניתן לעיתים להצביע על הפרעה בתפקוד, וכאשר לא קיים רפלקס בכלל, ניתן לומר כי קיימת ירידת שמיעה ממקור עצבי.

הבדיקה מבוצעת על ידי קלינאי/ת תקשורת מוסמכת ומהווה בדיקה משלימה לבדיקת השמיעה. הבדיקה הינה בדיקה חשובה וחיונית לביצוע הערכה שמיעתית מקיפה. הבדיקה מתאימה לכל שכבות הגיל.

 
 
לפרטים נוספים ולתיאום פגישה, הינכם מוזמנים ליצור קשר בטלפון 1-700-50-11-22 או בכתובת דוא"ל info@medor.co.il