חיפוש: 
מוקד שרות לקוחות 1-700-700-637
 
לשמוע כמו שתמיד חלמת

מועמדות לשתל

אם לך או למישהו מיקיריך ליקוי חמור או עמוק בשמיעה, שתל השבלול עשוי להתאים לכם. שתל השבלול מתאים לירידות שמיעה שמקורן באוזן הפנימית (שבלול).

 

השתל נועד לאנשים לקויי שמיעה אשר אינם מצליחים לקבל הגברה מספקת ואינם נהנים מתפיסת דיבור יעילה ותקשורתית באמצעות מכשירי השמיעה שלהם. גם ילדים וגם מבוגרים, בכל הגילאים, נהנים משתל שבלול גם אם ההתחרשות חלה לפני מועד הלידה, לאחריה או במהלך החיים. מידת ניצול המידע השמיעתי תלויה בגורמים רבים שיפורטו בהמשך.

 

לא ניתן לחזות במדויק את התועלת האישית מהשמיעה באמצעות שתל השבלול לגבי כל מועמד ומועמד מאחר וקיימים משתנים רבים התורמים להצלחת השימוש בו. עם זאת קיימים מספר גורמים בעלי השפעה מוכחת על תפקודו השמיעתי של האדם המושתל.

 

ילדים שנולדו עם לקוי עמוק בשמיעה:

ככל שגילו של הילד צעיר יותר כך התועלת מהשתל תהיה רבה יותר. הגבול התחתון של הגיל המאושר להשתלה ע"י ה-FDA הוא גיל שנה. עם זאת  נעשות השתלות גם בגילאים צעירים יותר.

 

משך הזמן שעבר מזמן ההתחרשות לזמן ההשתלה:

ככל שזמן ההשתלה קרוב לזמן ההתחרשות, התועלת תהיה רבה יותר. התחרשות חלה כתוצאה מירידה חדה בשמיעה עקב אירועים שונים כמו: מחלות, תרופות, חבלות וכד', ככל שההשתלה תהיה קרובה לאירוע כן התועלת תהיה רבה יותר והשיקום מהיר יותר. אך גם אם פרק הזמן בין ההתחרשות להשתלה הוא ארוך, מתקבלות תוצאות טובות מאוד עם שתל השבלול.

 

גילאים מתאימים להשתלה:

כפי שצוין, בארץ הושתלו כבר ילדים שגילם אף למטה מגיל שנה. גיל עליון להשתלה לא קיים (מותנה במצב בריאותו של המועמד) כך שטווח הגילאים בהם ניתן לעבור השתלה הוא רחב ביותר. 

 

על מנת לקבל ייעוץ לגבי התאמתכם לביצוע השתלת שתל שבלול כל שעליכם לעשות הוא לפנות למרכזי ההשתלה המצוינים באתר או ישירות אלינו ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.